Zumba w Wilanowie

Dzielnica Wilanów zaprasza młodzież, dorosłych oraz seniorów na energetyczny program treningowy, gdzie choreografie zainspirowane są głównie tańcami latynoskimi, ale nie zabraknie też elementów fitnessu.

Zumbę poprowadzi charyzmatyczny Łukasz Grabowski.

Zajęcia będą odbywały się w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26 A o godz. 20.00 w terminach:

  • 1, 15, 22 października 
  • 12, 19, 26 listopada
  • 3, 10 grudnia 

Zajęcia są bezpłatne! 

Łukasz Grabowski- sylwetka

To trener personalny oraz instruktor Zumby z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, co pozwala zaliczyć go do grona zumbowych „dinozaurów”. Zwycięzca międzynarodowego konkursu Zumba Next Rising Presenter 2018. W latach 2019–2021 Zumba® Jammer (szkoleniowiec instruktorów). Łukasza można spotkać również na warsztatach tanecznych w takich stylach jak bachata, kizomba, reggaeton czy salsa. Na swoim koncie ma masterclassy na 3 kontynentach i w ponad 15 krajach. Opracował także własną technikę prowadzenia warsztatów – Dance Like a Pro. Jego zajęcia cieszą się dużą popularnością nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce, a nawet za granicą.

Na czym polega taniec zumba?

Zumba to popularny styl ćwiczeń, który łączy w sobie elementy tańca i fitnessu. Ta dynamiczna forma aktywności fizycznej, w krótkim czasie zdobyła szerokie grono zwolenników na całym świecie. Obecnie jest rozpoznawalna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Choć zumba postrzegana jest jako nowoczesna forma ćwiczeń, to jej początki sięgają lat 90. XX wieku. To właśnie wtedy pewien kolumbijski tancerz Alberto „Beto” Perez, przypadkowo zapomniał przynieść płytę z muzyką na swoje zajęcia aerobiku. Zmuszony był improwizować z muzyką latynoską w tle, co zapoczątkowało cykl zajęć fitness z użyciem tego rodzaju podkładu muzycznego.

Pomimo że zumba została stworzona zupełnie przypadkowo, to w niedługim czasie zrewolucjonizowała współczesną branżę fitness, stając się nowatorską formą aktywności fizycznej. W 1999 roku rozpowszechniła się na terenie Stanów Zjednoczonych, a następnie dotarła do Europy i na pozostałe kontynenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *