Największa stacja ładowania autobusów w stolicy

Stacja ładowania pantografowego na pętli Wilanów będzie jedną z największych inwestycji infrastrukturalnych Miejskich Zakładów Autobusowych w ostatnich latach.

W tym miejscu będzie funkcjonowało aż sześć punktów zasilających autobusy linii 116, 180 i E-2. Każde z urządzeń zapewni moc 400 kW, a cała stacja prawie 2,5 megawata prądu.

Prace są prowadzone bardzo sprawnie, bez konieczności ograniczania funkcjonowania pętli. Posadowiono już wszystkie ładowarki, a autobusy rozpoczną korzystanie z nich w przyszłym miesiącu.

Na przełomie września i października zaczną też działać nowe ładowarki na pętlach: Konwiktorska (jedno dodatkowe urządzenie na już istniejącej stacji) oraz Browarnej (dwa punkty ładowania).

W tej chwili autobusy elektryczne Miejskich Zakładów Autobusowych korzystają z trzech ładowarek pantografowych i ponad 150 urządzeń wtyczkowych na zajezdniach „Woronicza”, „Ostrobramska” i „Stalowa”.

Dodatkowo autobusy mogą się doładowywać przy pomocy urządzeń pantografowych na mieście. To 11 punktów ładowania na pętlach: Spartańska, Esperanto, Szczęśliwice, Nowodwory, Konwiktorska i Chomiczówka.

źródło i fot.: UM st. Warszawa

Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *