We wrześniu ruszy nowy żłobek w Wilanowie

Żłobek działać będzie przy ul. Pamiętnej 16 w Wilanowie. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców dzielnicy będzie sześć przestronnych sal na dwóch kondygnacjach, sala ruchowa oraz nowoczesny plac zabaw.

Od początku kadencji kluczowym dla mnie projektem jest program bezpłatnych żłobków i zapewnienie jak największej liczby miejsc w żłobkach w Warszawie. Nie zwalniamy tempa, dzięki temu już od września kolejne 150 maluchów skorzysta z opieki w nowej placówce przy ul. Pamiętnej w Wilanowie – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Żłobek będzie czynny przez pięć dni w tygodniu w godz. od 6:30 do 17:30 i zapewni opiekę każdemu dziecku w wymiarze do 10 godzin dziennie. W tym czasie będą prowadzone zajęcia dostosowane do możliwości rozwojowych podopiecznych, np. rytmika, teatrzyki i zabawy na świeżym powietrzu. W każdej grupie opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra opiekuńcza.

Wyposażenie żłobka

Do dyspozycji dzieci oddanych zostanie sześć sal z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku oraz z łazienkami. Dzieci będą mogły korzystać również z części wspólnych – z sali ruchowej wyposażonej w suchy basen z piłkami i zjeżdżalnią, materace, poduchy oraz kącik zabaw.

Poza tym placówka zapewni dzieciom po cztery posiłki dziennie, które będą przygotowywane w nowoczesnej kuchni na terenie żłobka zgodnie z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku do lat trzech.

Rekrutacja

Do żłobka przy ul. Pamiętnej zostanie przyjętych 150 dzieci do sześciu grup, z czego 75 w ramach realizowanego projektu „Żłobek szansą na równy start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. To projekt, który ma ułatwić powrót do aktywności zawodowej rodziców po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka, tj. osobom przebywającym na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy osobom bezrobotnym lub biernym zawodowo.

Pozostałe 75 dzieci rekrutowanych będzie na zasadach ogólnych, obowiązujących w pozostałych placówkach. Więcej informacji na temat znajduje się na stronie zlobki.waw.pl/(otwiera się w nowej karcie).

Inwestycja budowy żłobka przy ul. Pamiętnej była realizowana przez Urząd Dzielnicy Wilanów i jest to już druga tego typu publiczna placówka w tej części Warszawy – pierwsza znajduje się przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 8a.

źródło i fot. Urząd m.st. Warszawa

Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *