Psy latały w Wilanowie

Po raz kolejny w Wilanowie mogliśmy podziwiać popisy uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee. Zawody odbyły się 4 i 5 września na Plaży Wilanów.

Do zawodów stawiła się silna stawka psich sportowców z całej Polski.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. Sezon 2021 ze względu na pandemię zainaugurowano dopiero w czerwcu we Wrocławiu, a Latające Psy Warszawa, zamiast zamykać sezon, będą trzecią imprezą cyklu.

Sportowych emocji dostarczyły nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentowały wielość i wszechstronność swoich talentów:

  • Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
  • ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
  • Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.
  • Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.

Każda z konkurencji była rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.

Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *