Przebudowa skrzyżowania na ul. Przyczółkowej z ul. Vogla oraz Branickiego - Portal Wilanów News

Przebudowa skrzyżowania na ul. Przyczółkowej z ul. Vogla oraz Branickiego

Pod koniec marca br. Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę dotyczącą przebudowy newralgicznego skrzyżowania na ul. Przyczółkowej z ul. Vogla oraz ulicą Branickiego. W ramach inwestycji powstanie również północna jezdnia ul. Branickiego pomiędzy Przyczółkową a Sarmacką, a jezdnia południowa na tym odcinku zostanie przebudowana.

fot. Wilanów News

Inwestycję obejmującą także brakujący odcinek ul. Branickiego wykona firma FAL-BRUK sp. z o.o. sp. k. Koszt budowy to 27 711 900 zł.

W ramach umowy zrealizowany zostanie ponad 400 metrowy odcinek ulicy Branickiego od ul. Sarmackiej do skrzyżowania z ulicą Przyczółkową. Jezdnia południowa zostanie całkowicie przebudowana a układ drogowy zostanie uzupełniony o nitkę północną wraz z chodnikiem oraz ścieżką rowerową, posadzone zostaną także szpalery drzew.

– Głównym celem inwestycji jest poprawa wyjazdu z ulicy Vogla oraz dokończenie ul. Branickiego. Ponieważ skrzyżowanie tych ulic z ul. Przyczółkową stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny Wilanowa, prace będą prowadzone przy zachowaniu jego przejezdności – mówi Burmistrz Dzielnicy Wilanów, Ludwik Rakowski.

– Wprowadzone zmiany przyczynią się bezpośrednio do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz pozwolą na usprawnienie ruchu samochodowego w obrębie samego skrzyżowania, jak również na ul. Branickiego – mówi Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Artur Buczyński.

– Planowane w ramach inwestycji nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej podkreślą reprezentacyjny charakter tego rejonu Wilanowa i stworzą jednocześnie atrakcyjne otoczenie dla pieszych i rowerzystów – dodaje Zastępca Burmistrza Dzielnicy, Bartosz Wiśniakowski.

Na skrzyżowaniu po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej zaprojektowano chodnik oraz ścieżkę rowerową. Północny wlot tej ulicy poszerzono do czterech pasów (kierunek lewo, dwa pasy na wprost, kierunek prawo). Natomiast wlot południowy będzie miał pięć pasów (dwa pasy w lewo, dwa pasy na wprost, kierunek prawo). W rejonie skrzyżowania od strony ulicy ul. Vogla zaprojektowano poszerzenie z jednego pasa do trzech (lewoskręt, wprost oraz prawoskręt). Planowane są również nasadzenia drzew w pasie ul. Przyczółkowej.

Na wysokości ul. Gieysztora powstanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Dodatkowe przejazdy dla osób przemierzających tę trasę na rowerze pojawią się także przez ul. Przyczółkową i ul. Vogla. Prace powinny rozpocząć się w ciągu kilku tygodni i zakończyć na jesieni. Główna część prac zaplanowana jest na okres wakacyjny, jednak przez cały czas trwania robót ruch zostanie utrzymany.

źródło: Urząd Dzielnicy Wilanów

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *