Powraca Noc Muzeów. Co i gdzie w Wilanowie?

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią 15 maja wraca do nas święto kultury – Noc Muzeów. Tym razem będzie miała nieco inny przebieg, dostosowany do warunków wynikających z pandemii COVID-19. Sprawdź co przygotowano w Wilanowie i okolicach.

Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią. Jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą. Niemniej jednak to właśnie muzea cieszą się największym zainteresowaniem zwiedzających. Popularyzacja zbiorów sztuki jest zadaniem ambitnym i ważnym. Noc Muzeów ze względu na swoją specyfikę odbywa się w szczególnej, niepowtarzalnej atmosferze. Tej nocy sztuka należy do nas!

Więcej informacji o warszawskiej Nocy Muzeów można zaczerpnąć ze strony: http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/

Wirtualna Noc Muzeów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Na gości podczas Nocy Muzeów czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, wideoklipy muzyczne i wiele innych atrakcji. Opowiemy o tym, jak dawniej wyglądały relacje człowieka ze światem zwierząt i roślin. Poznamy ulubione zwierzęta króla, odkryjemy związki łączące nocne motyle i rośliny, dowiemy się, jak wygląda nocne życie ula.
więcej na stronie: https://www.wilanow-palac.pl/noc_muzeow_2021_15_maja.html

Godz. 19.00-00.00

Szlakiem muzealnej sztuki w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Na tegoroczną edycję Nocy Muzeów Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowało cztery wyjątkowe spotkania tematyczne. Dwa z nich to podróż śladami patronów Muzeum – Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, natomiast dwa kolejne poświęcone będą sztuce.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły wysłuchać specjalnie przygotowanej na tę okazję bajki. Wszystkie wydarzenia odbędą się w wersji online. W wyznaczonym dniu na stronie www.mt514.pl oraz w mediach społecznościowych zamieszczone zostaną linki, które odsyłać będą gości do poszczególnych wydarzeń.
strona www muzeum: http://www.mt514.pl/

OKOLICE

Noc w buszu… w Powsinie

Podczas Nocy Muzeów Ogród Botaniczny PAN w Powsinie zaprasza wszystkich chętnych na niepowtarzalną wycieczkę pt. Noc w Buszu. Na gości czeka spacer z przewodnikiem po szklarni, gdzie będzie można zobaczyć m.in.: oleandry i hibiskusy. Czekają też rośliny owadożerne, a także sukulenty i kaktusy oraz rośliny cytrusowe.

Podczas spaceru z latarkami przewodnik zapozna zwiedzających z ciekawostkami na temat oglądanych roślin, opowie o sposobach ich uprawy, a także chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Godz. spacerów: 20.00, 21.00, 22.00
Grupy na każdą godzinę 6-8 os.

Śladami kubistów – wirtualnie w konstancińskiej Villi la Fleur

Muzeum zaprasza na wirtualne oprowadzanie po zakamarkach kolekcji Villi la Fleur. Waszą wagę skupią awangardziści związani z kubizmem – Section d’Or i galerią L’Effort Moderne Léonce’a Rosenberga. Zastanowimy się jak doświadczenie I wojny światowej wpłynęło na postawy artystyczne środowiska. W nastrojowym świetle muzeum nocą pokazane zostaną prace artystów takich jak: Joseph Csaky, Jean Lambert-Rucki, Gustave Miklos, Ossip Zadkine, Serge Férat, Henryk Hayden, Leopold Survage i Louis Marcoussis. Ponadto uchylone zostaną rąbki tajemnicy skrywanej w magazynach muzeum.

Godz. : 18.00-00.00

strona www: http://nowa.villalafleur.pl/

plakat tegorocznej Nocy Muzeów
Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *