Oświetlą ciąg pieszo-rowerowy w kierunku Konstancina

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął montaż latarni wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Przyczółkowej.

Przyczółkowa to jedna z ważniejszych ulic w Wilanowie. Stanowi oś komunikacyjną dzielnicy, ponadto łączy Warszawę z Konstancinem-Jeziorną. Codziennie poruszają się nią dziesiątki tysięcy kierowców. Dlatego od kilku lat co roku systematycznie ją modernizujemy – informuje ZDM. W 2017 r. wymieniono nawierzchnię na odcinku między ulicami Marcepanową a Korbońskiego, zaś w zeszłym roku nowy asfalt położyliśmy na skrzyżowaniu z ulicami Branickiego i Vogla oraz na fragmencie do ul. Europejskiej. 

Kilkanaście dni temu rozpoczęto wstawianie latarń na ciągu pieszo-rowerowym po zachodniej stronie drogi. Na odcinku od Południowej Obwodnicy Warszawy do stacji benzynowej stoi już ponad 100 słupów oświetleniowych. Niebawem zamontowane zostaną kolejne – przewody w specjalnych niebieskich osłonach podciągnięto w ziemi już niemal do ul. Przekornej, a pozostało jeszcze ok. 200 m do granicy administracyjnej miasta. W sumie na całym odcinku pieszym i rowerzystom drogę oświetlały będą 153 ledowe lampy na tylu samo słupach. 

W niedługim czasie powinny przyspieszyć prace na ciągu pieszo rowerowym na północ od POW oraz na drodze serwisowej po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej – między ulicami Vogla a Europejską. Rozpoczęto tam wstępne roboty ziemne związane z układaniem okablowania. Kolejnym krokiem będzie montaż 55 latarń z taką samą liczbą ledowych lamp.

Słupy oświetleniowe staną również przy głównej drodze ul. Przyczółkowej. ZDM zamontuje je tam, gdzie dziś jeszcze ich nie ma. Chodzi o odcinek od ul. Klimczaka do skrzyżowania z ulicami Vogla i Branickiego, na którym po zmroku kierowcy wciąż zdani są wyłącznie na światła swojego samochodu, a także o ponad 100-metrowy fragment za skrzyżowaniem z Branickiego i Vogla w kierunku POW. Ciemną plamę na oświetleniowej mapie miasta zlikwidują tu 152 ledowe oprawy na 115 nowych latarniach.

wilanów przyczółkowa

źródło i fot. ZDM

Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *