Miasteczko Wilanów zyskało nowe połączenie

Do użytku oddany został przedłużony odcinek ul. Sarmackiej, którą podłączono do al. Wilanowskiej. Skrzyżowanie, do którego dobiega jeszcze ul. Kosiarzy, wyposażono także w nowoczesną sygnalizację. Powstało też nowe przejście i przejazdy rowerowe.

Do tej pory mieszkańcy Miasteczka Wilanów mieli tylko pięć możliwości, aby się do niego dostać. Zmieniło się to w września, gdy Zarząd Dróg Miejskich zakończył prace i otworzył nowe połączenie osiedla z al. Wilanowską. Stanowi go przedłużona ul. Sarmacka, którą do skrzyżowania podciągnął deweloper – firma Robyg. W tym celu wybudowała przepust na Potoku Służewieckim, w miejscu używanej wcześniej przez pieszych kładki.

ZDM włączył do niego ul. Sarmacką, co wiązało się ze sporym zakresem robót: przebudowano sygnalizację świetlną, aby obsługiwała podłączoną nową drogę. Światła stały się nowocześniejsze, bo teraz działają w akomodacji. Zostały też wyposażone w detekcję ruchu.

Na północnej jezdni al. Wilanowskiej utworzono lewoskręt, a na południowej – pas do skrętu w prawo. Dzięki temu na skrzyżowaniu można teraz skręcić w każdej relacji. Wytyczono dwie nowe zebry – po wschodniej stronie alei i przez Sarmacką. Razem z pozostałymi na skrzyżowaniu mają pośrodku azyl dla pieszych, są też wyposażone w płyty z wypustkami dla osób z dysfunkcją wzroku. Ponadto utworzono dwa przejazdy rowerowe, w tym jeden w ciągu drogi dla rowerów.

Inwestycja była od dawna oczekiwana przez mieszkańców Miasteczka Wilanów. Dzięki niej zyskali duże usprawnienie komunikacyjne, które skraca im drogę do głównej arterii tej części dzielnicy i zapewnia skręt w lewo w kierunku centrum. Z kolei piesi zyskali krótsze i komfortowe dojście do pobliskich przystanków autobusowych, a rowerzyści – połączenie z ciągiem trasy wzdłuż potoku.

źródło i fot. ZDM

Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *