Grupa Robyg kupuje 11 ha w Wilanowie

Deweloper finalizuje zakup ogromnej działki. Będzie to największa transakcja na rynku deweloperskim w ciągu ostatnich lat w Polsce.

Działka o wielkości 11,9 ha, wg szacunków rynkowych posiada potencjał budowlany wynoszący ponad 104 000 m2 powierzchni użytkowej mieszkań. Kwota transakcji wyniosła 263,2 mln zł.

Działka położona jest w obrębie ulic Sarmackiej, Branickiego a także obszaru na którym powstać ma Wilanów Park- bez pasa terenu wzdłuż Przyczółkowej.

Deweloper ma w planach wieloetapowe osiedle budynków wielorodzinnych wraz z przestrzenią na sklepy, centra fitness, przedszkola, żłobki, galerie handlowe czy gastronomię.

„Przez ostatnie dwa lata akcjonariusz z Grupy Goldman Sachs nie pobierał dywidendy, a środki zatrzymane z tego tytułu w spółce w wysokości około 400 mln zł są w całości przeznaczone na inwestycje. Co więcej, Bricks Acquisition Limited z Grupy Goldman Sachs zapewnił Robyg dodatkowe finansowanie w wysokości 100 mln zł. Obecnie spółka rozważa program emisji obligacji do 150 mln zł w ramach programu emisji obligacji na okaziciela na kwotę do 500 mln zł. Te działania zapewnią ogromną przewagę finansową i pozwolą na wielkie inwestycje – zakupy gruntów oraz potencjalne akwizycje. W ten sposób Grupa Robyg zapewni sobie płynność działania na wiele kolejnych lat” – mówił w maju br. przewodniczący rady nadzorczej Robyg Oscar Kazanelson.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2020 r. Robyg zakontraktował 2 567 lokali. We współpracy z Urzędem Dzielnicy Wilanów jest w trakcie budowy mostu przez Potok Służewiecki. Również dzięki firmie Robyg działa w Wilanowie zespół fontann.

fot. Wilanów News
Udostępnij

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *