Budżet obywatelski- głosowanie zakończone

Poznaliśmy projekty, które zostaną zrealizowane w ramach VI edycji budżetu obywatelskiego. Czołówka projektów dotyczy zieleni.

Najwięcej głosów bo aż 1813 zdobył projekt “Parkowe ulice Wilanowa”. Celem projektu jest posadzenie 74 dużych drzew przy ulicach na terenie całego Wilanowa, wszędzie tam gdzie to jest możliwe.

Drugie miejsce (1137 głosów) zdobył projekt “Ekologiczny wodociąg letni w parku linearnym Klimczaka/Hlonda = zadbany i zielony park”.

Trzecie miejsce przypadło projektowi “Więcej zieleni mniej betonu na Wilanowie Wysokim”.

Kolejne wyniki wyglądają następująco:

  • Społeczny Sad Wilanowski – 962 głosy
  • Ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ul. Zdrową, a ul. Paprotki przy Potoku Służewieckim – 921 głosów
  • “Led-y na zebry” – bezpieczne, doświetlone przejścia dla pieszych na ul. Sarmackiej- 9019 głosów
  • “Miejsce Przyjazne Mieszkańcom Wilanowa” – Zielony plac zabaw i miejsce spotkań mieszkańców na planie „Klucza Dóbr Wilanowskich” – 888 głosów
  • Ławki wśród drzew na ul. Hlonda- 878 głosów
  • Zielona poczekalnia przy pętli autobusowej (przy Cmentarzu w Wilanowie ) – 819 głosów
  • Oświetlenie alejki spacerowej nad Jeziorkiem Powsinkowskim w Wilanowie- 811 głosów

Z wynikami można się zapoznać na stronie: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie. W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.