Bieg Po Nowe Życie 2023 w Wilanowie

Kolejna edycja Biegu po Nowe Życie odbędzie się ponownie w Dzielnicy Wilanów. To wydarzenia, które łączy wszystkich w promocji świadomego dawstwa narządów i idei transplantacji jako skutecznej metody leczenia.

Na starcie tego wyjątkowego marszu nordic walking maszerujemy symboliczny dystans 1 km alejkami Muzeum Pałacu Króla Jana. Ale to nie wszystko! Po raz pierwszy w Warszawie utworzone zostaną sztafety złożone z czterech osób, w tym z młodzieży z warszawskich szkół ponadpodstawowych.

– Mimo że za nami już 22 Biegi po Nowe Życie, zliczając edycje warszawskie i wiślańskie, edukacja jest ciągle potrzebna. Nasze zadanie to promować i edukować, dawać nadzieję tym, którzy są przed przeszczepieniem, pokazując tych, którzy dostali drugie życie i wracają do aktywnego życia – mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

– Choć to już 23. Bieg, a przy okazji 10. jubileuszowa edycja warszawska, ja czuję się tak samo, jak 13 lat temu, kiedy zaczynaliśmy – dodaje Pilarz. – Razem z dawcami i osobami po przeszczepieniu przeżywam te same emocje, patrzę na nich, i widzę uśmiechnięte osoby, które dzięki innym dostały swoją szansę i w pełni ją wykorzystują. Żyją, pracują, realizują marzenia. To przekonuje mnie, że nasze działania są potrzebne – dodaje. – Bardzo nam zależy, by wzdłuż trasy ustawili się kibice i choć marsz nie ma sportowego charakteru, po prostu nas dopingowali. My maszerujemy, wy, kibicując, wspieraciedodaje.

To nie tylko jubileuszowa, dziesiąta edycja w Warszawie, ale także wyjątkowa okazja do promowania edukacji na temat dawstwa narządów i transplantacji.

Bieg odbędzie się 23 września o godzinie 12.00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *