Zero waste

Zero waste

Wszyscy wiemy, że dbałość o Ziemię to nasz obowiązek. Najlepiej byłoby, gdyby pewne czynności i zachowania były dla nas naturalne. Musimy jednak uczyć się zmiany nawyków, wypracowywać określone sposoby zachowań.

Czyste powietrze i woda, nieskażona planeta to nasze wspólne dobro. Wydaje się, że w dzisiejszym świecie pełnym plastiku, elektroniki, chęci posiadania coraz to nowych rzeczy trudno być ekologicznym na co dzień. I tu z pomocą przychodzi styl życia zero waste. Polega on na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów i korzystaniu z tego, co już mamy. Z posiadanych produktów można zrobić naprawdę wiele.

Wykorzystywanie opakowań, segregowanie śmieci, robienie mądrych zakupów to kwestia wyboru. Nadawanie przedmiotom drugiego życia i codzienność w zgodzie z naturą wcale nie muszą być trudne i stresogenne. Podczas kolejnego spotkania „Rozmów przy wspólnym stole” będziemy dzielić się pomysłami na prowadzenie ekologicznego trybu życia.

Na dyskusję „zero waste” zapraszamy w piątek 28 lutego o godzinie 17:00 do filii Biblioteki przy al. Rzeczypospolitej 14. 

źródło: Biblioteka Publiczna w Wilanowie

Facebook Comments

Przeczytaj także

Literacki Poniedziałek z Katarzyną Wnękowską

Literacki Poniedziałek z Katarzyną Wnękowską

Z językiem za pan brat

Z językiem za pan brat

Powsińskie Zapusty

Powsińskie Zapusty

Futsal w Wilanowie

Futsal w Wilanowie

Prognoza

Polecamy