Z językiem za pan brat

Z językiem za pan brat

Chcecie się przekonać, czy jesteście z językiem za pan brat? Nic prostszego! Zapraszamy do pasjonującej gry, która sprawdzi, a przy okazji rozwinie Waszą wiedzę z języka polskiego. Trzeba tylko trochę… woli, ochoty i innych warszawskich cech. Przydadzą się także spryt i twórcze podejście. 

Zwiedźcie z nami budynek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 i zmierzcie się z zagadkami o języku, książkach i Warszawie.

Przybywajcie: tato z córką, mamo z synem, koledzy z boiska i z klasy! W drużynie siła.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego zachęcamy do wspólnej zabawy. We współpracy z Fundacją Języka Polskiego zapraszamy Państwa do Biblioteki Głównej przy ul. Kolegiackiej 3 na rodzinną grę językową „Z językiem za pan brat”. Bawimy się 29 lutego (sobota) w godzinach 11:00-15:00. Gra przeznaczona dla 2-4 osobowych drużyn (dzieci, młodzież, dorośli) trwa około 2 godziny. Na udział w zabawie obowiązują zapisy, których można dokonać przez Internet lub bezpośrednio w placówce Biblioteki (zapisy przyjmujemy do godz. 13:00). Na uczestników czekają nagrody niespodzianki. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Link do zapisów oraz regulaminu gry znajdą Państwo na stronie:
https://www.bibliotekawilanowska.pl/aktualnosc/rodzinna-gra-z-jezykiem-za-pan-brat-ul-kolegiacka-3

Fundację Języka Polskiego założyli w 2008 roku językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat działają w poczuciu troski o język, jego historię, kulturę i rozwój oraz popularyzują wiedzę o polszczyźnie. Co robią? Badają komunikację na zlecenie firm i instytucji, prowadzą kursy, szkolenia i warsztaty, organizują plebiscyt „Słowo roku” oraz „Młodzieżowe słowo roku”, a także prelekcje, dyktanda i konkursy językowe, wydają książki.

źródło: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów

Facebook Comments

Przeczytaj także

Literacki Poniedziałek z Katarzyną Wnękowską

Literacki Poniedziałek z Katarzyną Wnękowską

Zero waste

Zero waste

Powsińskie Zapusty

Powsińskie Zapusty

Futsal w Wilanowie

Futsal w Wilanowie

Prognoza

Polecamy