Odszedł Franio Popek

Odszedł Franio Popek

18 lutego po ciężkiej chorobie odszedł od nas 5-letni Franio Popek.

Franio walczył ze zmianą glejakową w pniu mózgu. Wspierała go wilanowska społeczność m.in. poprzez akcję „Słoiki z Wilanowa”.

Na fanpage’u Pomóż Frankowi w walce z glejakiem DIPG przeczytaliśmy komunikat rodziny Frania.

„Synku, walczyliśmy o Ciebie z całych sił. Z wiarą w niemożliwe. Byłeś najdzielniejszy z nas wszystkich, ze stoickim spokojem znosiłeś kolejne etapy tej walki. Miałeś w sobie przez cały ten czas nieprawdopodobny spokój. Godność i cierpliwość. Uśmiech i ciepło. Nigdy nie zapytałeś, dlaczego. Czemu masz skrzywioną buzię, zeza, niewładną rączkę, problemy z chodzeniem, przełykaniem i z mówieniem. Przyjmowałeś te ograniczenia bez najmniejszego protestu. Bez lęku. To my odchodziliśmy od zmysłów, a Ty nas uspokajałeś i przekonywałeś, że wszystko jest ok. Mały chłopczyk i wielki bohater. Gdzie teraz jesteś, nie wiemy. Czy jesteś szczęśliwy? Głęboko w to wierzymy. Dziękujemy Ci za wszystko. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach. Non omnis moriar. Kochamy Cię z całych sił.

Mama Ania, Tata Mateusz, Siostra Tosia „

Pogrzeb odbędzie się 22 lutego o godz. 14 na cmentarzu wilanowskim.

„Zawiadamiamy o szczegółach uroczystości pogrzebowej Frania. Uprzejmie prosimy o przyniesienie – zamiast kwiatów – balonów napełnionych helem. Wyślemy je do nieba żegnając Frania na cmentarzu. Jeśli ktoś chciałby przekazać datki, uprzejmie prosimy o wsparcie dowolnego pacjenta onkologicznego z wilanowskiej Fundacji „Znajdź pomoc (https://znajdzpomoc.pl/). Prosimy o nieskładanie kondolencji po zakończeniu uroczystości. „- poinformowała rodzina.

fot. FB: Pomóż Frankowi w walce z glejakiem DIPG

Facebook Comments

Przeczytaj także

Zlikwiduj kopciucha- spotkanie informacyjne

Zlikwiduj kopciucha- spotkanie informacyjne

XVI sesja Rady Dzielnicy Wilanów

XVI sesja Rady Dzielnicy Wilanów

Powrót rowerów miejskich Nextbike

Powrót rowerów miejskich Nextbike

Zlikwiduj kopciucha- otrzymaj 100% dotacji

Zlikwiduj kopciucha- otrzymaj 100% dotacji

Prognoza

Polecamy