Kino samochodowe w Wilanowie

2 lipca w kinie samochodowym obejrzymy amerykański melodramat muzyczny nagrodzony Oscarem i Złotym Globem – „Narodziny gwiazdy”.

„Narodziny gwiazdy

To amerykański melodramat muzyczny z 2018 roku w reżyserii Bradleya Coopera. Trzeci amerykański remake musicalu z 1937 roku. Nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę – „Shallow”. Film opowiada historię związku muzyka Jacksona Maine’a z piosenkarką Ally. Jackson pomaga jej zdobyć popularność. Zostają małżeństwem, ale ich związek zostaje wystawiony na ciężka próbę, gdyż mężczyzna jest alkoholikiem.

Początek: godz. 21.00

Miejsce: parking na dachu sklepu Bricoman, ul. Europejska 125.

Inny wymiar kultury

Z powodu pandemii koronawirusa i globalnej kwarantanny świat musi wymyślić sposoby na to, jak ma funkcjonować kultura i rozrywka w cieniu groźnych wirusów czyhających na nasze zdrowie.  Jednym z nich może być instytucja kin samochodowych . W dobie utrzymywania dystansu społecznego kino samochodowe to idealne rozwiązanie. Ten popularny niegdyś w Stanach Zjednoczonych rodzaj rozrywki wraca do łask w czasach pandemii.

Czy wiesz, że:

Oglądanie filmów z wnętrza samochodu swoje korzenie ma w 1915 r. , gdy w Las Cruces w Nowym Meksyku w Theatre de Guadelupe odbył się pierwszy seans filmowy, który oglądała zarówno publiczność siedząca na zwyczajnych miejscach, jak i w samochodach. Pomysł nie do końca wypalił, a Theatre de Guadelupe zakończyło działalność w lipcu 1916 r.

Pomysł na kino samochodowe opatentował Richard Hollingshead w 1933 roku. Pierwszy seans w kinie samochodowym miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey. Była to skrócona wersja filmu Two White Arms (o tytule zmienionym na Wives Beware). W Polsce pierwsze kino samochodowe uruchomił Dariusz Krzysztof Zawiślak i Rafał Wnuk w roku 1994, mieściło się na warszawskim osiedlu Żerań. Hitem kina stały się m.in. filmy: przedpremierowy pokaz filmu Cztery wesela i pogrzeb, który otwierał działalność kina, The Flintstones z performence z udziałem aktorów przebranych za postaci z filmu i specjalnym pokazem fajerwerków oraz Gliniarz z Beverly Hills III, na którego seans przyjechało tylu widzów, że oczekujące na wjazd samochody kompletnie zablokowały ulice dojazdowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *